ARHITEKTUUR 2019 VÕITJA - ARVO PÄRDI KESKUS

Veel pilte
Fotograaf: ©Tõnu Tunnel

RM Stuudio on õnnelik, et on saanud panustada arhitektuuripreemiaga pärjatud monumentaalse hoone rajamisse. Eesti Arhitektide Liit saatis võidutööd kõlava kirjeldusega:

Muusika, arhitektuur, loodus. Imekaunis arhitektuuriteos vaimustavate Eesti metsade vahel. Kargete puutüvede peegeldusena väljendab hoone fassaad soovi ümbrusega ühtaegu sulanduda ja ka sellest eristuda. Korduvad geomeetriad loovad rütmi ja suunavad külastaja nii hoone südamesse kui ka hiljem välja.

Geniaalsele heliloojale Arvo Pärdile pühendatud hoones kutsuvad arhitektid meid soojas intiimses puitinterjööris tema radu avastama. Virtuoosselt teostatud interjööris ja detailides avalduvad ruumid kogu oma meisterlikus orgaanilisuses. Nii näituseruumides, fuajees, kontserdisaalis kui tööruumides tunned end kui turvalises emaüsas, kus kajavad selle maa helid – see on ilmeksimatult Arvo Pärdi sünnimaa. Spirituaalsus väljendub nii hoone ja looduse vahelistes tundlikes seostes kui ka sise.ue vaikses ja väikses kabelis. Läbinisti betoonist hoones avaldub Pärdi teoste keskne hingestus ja säde. Tüüne hetk tagasitõmbumiseks, mil vaikus helide igavikkust kinnitab.

Lina Ghotmeh