Uus B:hard tugevdatud parkett

Veel pilte

Stöckl B:hard on innovaatiline parketisari, mis tagab patendeeritud töötluse tulemusel naturaalsest tammest pealiskihiga parketile väga hea vastupidavuse (kulumisklass 23/34) ja pinna mis ei libise.

Parketi vastupidavuse tõstmiseks arendati välja Woodura® pinnatöötlus, kus naturaalsest tammest pinnakihti töödeldakse spetsiaalse pulbersüsteemiga, mis aluspinnaga kokkusurumisel imbub puidu pooridesse ning seeläbi tugevdab parketi pinda. Töötluse tulemusel paraneb Brinelli skaala järgi tamme tugevus tavapäraselt näitajalt 3,4 üle kahe korra näitajani 8,1, mis võimaldab materjali kasutada lisaks kodukasutusele ka intensiivse kasutuskoormusega ühiskondlikes ruumides, kus on nõutud kulumisklass 34. Lisaks asetub materjal tulekindlusklassi Bfl-s1, millega kvalifitseerub B:hard kasutamiseks ka avariiväljapääsudes.

Hõlpsa klikk (5G) ühendusega parketilaua mõõdud on 2200 * 223 * 11 mm, mida võib paigaldada nii maha liimituna kui ujuvalt.  Õlitatud pinnaga parkett on saadaval 8 erinevas toonis. Lisaks tugevusele on parkett vastupidav ka niiskusele, mis lihtsustab hooldamist  ja võimaldab märgpesu. B:hard parketisari sobib ka põrandaküttega aluspindadele.

ARHITEKTUUR 2019 VÕITJA - ARVO PÄRDI KESKUS

Veel pilte
Fotograaf: ©Tõnu Tunnel

RM Stuudio on õnnelik, et on saanud panustada arhitektuuripreemiaga pärjatud monumentaalse hoone rajamisse. Eesti Arhitektide Liit saatis võidutööd kõlava kirjeldusega:

Muusika, arhitektuur, loodus. Imekaunis arhitektuuriteos vaimustavate Eesti metsade vahel. Kargete puutüvede peegeldusena väljendab hoone fassaad soovi ümbrusega ühtaegu sulanduda ja ka sellest eristuda. Korduvad geomeetriad loovad rütmi ja suunavad külastaja nii hoone südamesse kui ka hiljem välja.

Geniaalsele heliloojale Arvo Pärdile pühendatud hoones kutsuvad arhitektid meid soojas intiimses puitinterjööris tema radu avastama. Virtuoosselt teostatud interjööris ja detailides avalduvad ruumid kogu oma meisterlikus orgaanilisuses. Nii näituseruumides, fuajees, kontserdisaalis kui tööruumides tunned end kui turvalises emaüsas, kus kajavad selle maa helid – see on ilmeksimatult Arvo Pärdi sünnimaa. Spirituaalsus väljendub nii hoone ja looduse vahelistes tundlikes seostes kui ka sise.ue vaikses ja väikses kabelis. Läbinisti betoonist hoones avaldub Pärdi teoste keskne hingestus ja säde. Tüüne hetk tagasitõmbumiseks, mil vaikus helide igavikkust kinnitab.

Lina Ghotmeh